لوگوی بیمه آسیا نمایندگی اوراهی زاده

اولین شرکت بیمه تخصصی ثبت شد

بیمه خاورمیانه به عنوان اولین شرکت سهامی بیمه تخصصی در حوزه بیمه های عمر رسما در اداره ثبت شرکتها ثبت گردید./ سید حسن سلیمی، ،پرویز عقیلی کرمانی ، هومن قویمی ، عبداله فاتح ، خسرو اسماعیل زاده و سید احمد احمدی هاشمی به عنوان اعضاء اصلی هیات مدیره و محمد ابراهیم امین به عنوان عضو و رئیس هیات مدیره و خلیل حسن زاده کمند به عنوان مدیر عامل برای مدت دو سال انتخاب گردیدند.

بیمه خاورمیانه به عنوان اولین شرکت سهامی بیمه تخصصی در حوزه بیمه های عمر ، امروز هفتم دی ماه،  در اداره ثبت شرکتها و موسسات تجاری رسما ثبت گردید.

در تاییدیه اداره ثبت شرکتها حوزه فعالیت شرکت بیمه خاورمیانه در موارد ذبل تصریح شده است:
-انجام فعالیت بیمه ای مستقیم در انواع رشته های بیمه زندگی و مستمری

– نحصیل پوشش بیمه های اتکائی از داخل با خارج

-قبول بیمه های اتکائی داخلی یا خارجی در محدوده مقررات موجود

-سرمایه گذاری از محل سرمایه ، ذخایر و اندوخته های فنی و قانونی

گفتنی است ، سید حسن سلیمی به سمت نائب رئیس هیات مدیره ،پرویز عقیلی کرمانی ، هومن قویمی ، عبداله فاتح ، خسرو اسماعیل زاده و سید احمد احمدی هاشمی به عنوان اعضاء اصلی هیات مدیره معرفی شده اند .

لازم بذکر است علاوه بر افراد فوق الذکر  ،نام محمد ابراهیم امین ، رئیس کل سابق بیمه مرکزی به عنوان عضو و  رئیس هیات مدیره به چشم می خورد .

بر اساس تایید بیمه مرکزی و طبق تصریح نامه اداره ثبت شرکتها خلیل حسن زاده کمند به عنوان مدیر عامل و خازج از اعضا هیات مدیره عنوان شده است.

با ثبت رسمی شرکت سهامی بیمه خاورمیانه در اداره ثبت شرکتها مراحل تاسیس این شرکت در دستور کار قرار می گیرد.
این گزارش می افزاید، انتظار می رود با شروع بکار اولین بیمه تخصصی ، صنعت بیمه در رشته عمر و سرمایه گذاری دچار تحول شود این در حالی است که یکی از چالش های فعلی بازار  بیمه ایران پایین بودن حق بیمه تولیدی بیمه نامه عمر  نسبت به سایر رشته های بیمه ای است.

با توجه به الزام صنعت بیمه در برنامه ششم توسعه به افزایش ضریب نفوذ بیمه ای تا ۷درصد و افزایش بیمه‌های عمر از حق بیمه تولیدی بیمه‌های بازرگانی کشور حداقل تا ۵۰% نسبت به سال پایه در برنامه ششم ، به نظر می رسد فعالیت شرکتهای بیمه تخصصی در حوزه بیمه های عمر و سرمایه گذاری می تواند صنعت بیمه را در اجرای این تکلیف یاری دهد.

واکاوی تجارب شرکتهای بیمه در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه نشان می دهد سرمایه گذاری بیمه گران در این رشته تخصصی در افزایش ضریب نفوذ بیمه اثر گذار بوده است.

نگاهی به کشور هند که به لحاظ ساختار حمعیتی تا حدودی با ایران قابل مقایسه است گویای آن است که توجه هند به بیمه های عمر و نفوذ در دهک های پایین جامعه در نهایت منجر به افزایش حق بیمه تولیدی این رشته بیمه ای از یک سو و افزایش ضریب نفوذ بیمه از سوی دیگر شده است.

به نظر می رسد ، شرکت بیمه خاورمیانه جهت حرکت در مسیر بیمه گری خود  نیازمند ارایه طرح های نوین بیمه ای متناسب با دهک های مختلف جامعه و ارایه خدمات بهینه در پی شناخت صحیح بازار هدف است.

پیش بینی می شود با حضور محمد ابراهیم امین در راس هیات مدیره ، شرکت بیمه خاورمیانه به لحاظ عملکرد فنی سهم قابل توجهی در صنعت بیمه ایفا کند.

بازگشت به صفحه اصلی

نوشتهٔ بعدی
اعتیاد بیمه‌ها به درآمدهای شخص ثالث
نوشتهٔ پیشین
مراقب افراد سودجو باشید، بیمه مرکزی محصولی برای فروش ندارد

پست های مرتبط

No results found

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

فهرست